LONDON MY LOVE

Londoną pamilau tada, kai prieš aštuonerius metus nusipirkusi bilietą į vieną pusę, susikroviau lagaminą ir išskridau ten praplėsti savo akiračio. Didžiosios Britanijos sostinėje praleidau beveik dvejus metus ir galiu pasakyti, kad to laiko nepakako, kad išmaišyčiau kiekvieną miesto kampelį, aplankyčiau visas šaunias susibūrimo vietas, aplankyčiau visus muziejus, išragaučiau visą gausybę ten siūlomų pasaulio virtuvės patiekalų... galėčiau tęsti ir tęsti. Londone tikrai yra ką pamatyti ir nuveikti.  Tačiau turiu iš karto perspėti -  šis didmiestis patiks ne kiekvienam. Žmonės, mėgstantys ramybę, neįpratę niekur skubėti, vengiantys minios šurmulio man kartais sako "Fe, kokia nesamonė tas tavo Londonas", bet kiekvienam savo.

 

Aš metropolius dievinu. O Londono pagrindinėse gatvėse, aikštėse ir parkuose, lyg arterijose kraujas, pulsuoja ritmas ir verda gyvenimas. Centrinių miesto dalių istorinės architektūros pastatai organiškai persipina su šiuolaikiniais moderniais statiniais. Kavinės, restoranai, tradiciniai angliški pub'ai, barai ant dangoraižių stogų. Didžiule prabanga tviskančios parduotuvės ir maži jaukūs butikėliai. Gatvės maisto vagonėliai, organiškų gaminių ir sendaikčių bei antikvariato turgūs. Teatrai, miuziklai, parodos, muziejai. Įvairių tautybių ir kultūrų žmonės, įžymybės, aktoriai ar paprasti žmonės, su kuriais pokalbis gali netikėtai užsimegzti tiesiog kavinėje gurkšnojant arbatą su pienu... ir galiausiai raudonos telefono būdelės, dviaukščiai autobusai ir black cab (juodieji Londono taksi)... visa tai sudaro tiesiog nepakartojamą atmosferą. Galėčiau pasakoti neužsičiaupdama... bet geriau vieną kartą pamatyti ir patirti tai patiems.

 

Po to, kai savo meilę ir laimę radau savo vyro glėbyje, grįžau gyventi į Lietuvą. O Londonas liko mano širdyje ir nieko negaliu sau padaryti, bet man reikia karts nuo karto ten apsilankyti ir pajausti tą mane svaiginantį didelio miesto šurmulį. Pernai ten skridau net du kart. Apie lapkričio pasilankymą ir fotosesijos rezultatus jau pasakojau paskutiniame poste čia. O gruodį kartu su vyru galėjau tiesiog pasivaikščioti savo pamėgtomis gatvėmis ir pasigrožėti Kalėdoms pasipuošusiu miestu.

 

Galerijoje sudėjau tai, ką spėjome pamatyti ir nuveikti per 4 dienas. Kviečiu pasivaikčioti kartu su mumis.

Nemoku to paaiškinti ir nesitikiu,  kad kas nors supras mane tik pasižiūrėjęs nuotraukas, o gal net ir aplankęs šį miestą. Tačiau kai tik pamatau Londono vaizdus, mano širdis ima plakti smarkiau...

 

Na taip, aš myliu šį miestą!

 

Ar turite miestą, kuriam jaučiate sentimentus ar mielai lankote jį vėl ir vėl? Papasakokite!

 

Su meile, Elena